Małgorzata Ciechomska


strona główna  galeria  publikacje  aktualności  kontakt
 

 

 

Publikacje

 

Przygodę z pisaniem rozpoczęłam w szkole podstawowej, jednak do końca liceum pochłonęła mnie raczej interpretacja tekstów. Byłam wówczas wielokrotną laureatką konkursów recytatorskich. Zjeździłam w ten sposób Polskę i nie tylko. Miłość do sztuki aktorskiej podtrzymuję nadal tworząc dla amatorskich zespołów teatralnych z całego Mazowsza markę Totalnie Teatralnie. Ponownie szufladę zaczęłam zapełniać wierszami przed czterdziestką. Pierwszymi ich odbiorcami byli inni poeci, członkowie Grodziskiego Batalionu Literackiego Nad Wyraz, do którego przystąpiłam oraz przyjaciele i rodzina.

Jeżdżę  na slamy i inne spotkania literatów od Łowicza do Warszawy z miłym przystankiem w Sochaczewie. Próbowałam zakorzenić slamy również w grodziskiej świadomości organizując cztery tematyczne imprezy poetyckie w 2010 roku, ale oddźwięk był niezadowalający. Rok 2011 skrupulatnie zaplanowałam na realizację wyjątkowego w skali kraju projektu poetyckiego „ Z ręki do ręki- lekcja integracji”, dzięki któremu ukazały się 4 debiutanckie tomiki. Nie lubię konfrontacji konkursowych, jednak kiedy przełamałam się i pojechałam na X Ogólnopolski Konkursu Jednego Wiersza „ Srebrna Szyszka” otrzymałam wyróżnienie za wiersz „ Zaklinacz kurzajek” ( w Jury był m.in. Robert Miniak). Moje wiersze ukazały się w antologiach „ Willa Radogoszcz” i "Slamoteka”.

Dotychczas uważałam, że internet nie jest miejscem odpowiednim  na poezję. Zdecydowanie wybieram zapach farby drukarskiej, szelest przerzucanych kartek książki, ale może odrobinę, takie ciut ciut, ustąpię z tego stanowiska …

 

         

 

 


Rysunki w ołówku do wierszy